Sakın Saç Tellerini Mevsimsel Etkilerden Koruyamayacağını Düşünme!

“Ah… uzaktan nazik görünen aşk, nasıl da acımasız ve kaba denendiğinde!”

Romeo & Juliet

 

Saçlarının kırılması, dökülmesi ya da uçlarının çatallaşması sorunlarını mevsim geçişlerinde daha sık yaşayabilirsin. Bunu sadece sen yaşamıyorsun ama buna önlem almak da senin elinde. Durumu tersine çevirmek için yanındayız.

 

Havalar ısınmaya başlayınca, hele ki yaz mevsiminin ilk haftalarında saçlarında birtakım olumsuzluklar görmeye başlayabilirsin. Şöyle düşün; soğuk mevsimden sıcağa geçince ben şoka uğruyorum, saçlarımın da şoka uğraması normaldir. Mevsim geçişlerinde saçlarının yıpranması normaldir ama bununla yaşamak zorunda değilsin.

 

Mevsimsel saç dökülmesinin nedenleri nelerdir?

Hava koşulları saçlarının sağlığına direkt olarak etki eder. En nihayetinde saçların, gün boyu havayla temas etmektedir. Havadaki kiri, bakterileri, dumanı vs. üzerinde taşır, bir de bunlara ek olarak hava sıcaklığındaki değişiklik onları iyice yıpratır. Bu dönemlerde günde elli veya yüz adet saç teli kaybı, saç uzmanları tarafından normal görülmektedir.

 

 

Saçlarım dökülüyor diye korkma ama bu sayılar artarsa, işte o zaman endişelenebilirsin ve saç derinin bakımı için bir rutin belirlemelisin. Saçların, sağlığını ve dolgunluğunu yaz aylarında en iyi biçimde korur ama soğuk aylara geçerken saç dökülmesi çoğalır. Saçların, yazın güneşin zararlı etkilerinden saç derini koruyorken soğuk mevsimlerde bunu yapamaz. Araştırmalar mevsimsel saç dökülmesinin sebebinin, soğuk mevsime hazırlanmanın doğal bir sonucu olduğuna işaret etmektedir.

 

Yine de saçlarda yaşanan herhangi bir olumsuz durum için bir uzmana danışman en iyi seçenek olacaktır. Saçların seni mutsuz etmeye başladıysa, onları değiştirecek çözüm yollarına başvurmalısın.

 

Dönemsel saç dökülmesine nasıl dur diyebilirsin?

Saçların nemini kaybetmişse, soğuk aylara geçiş tehlikelidir çünkü evinin sıcaklık ayarlarını yükselttiğinde saçlarının daha da kurumasına yol açabilirsin. Saç tellerin daha fazla nem kaybedecek ve normalden daha kuru hale gelecektir.

 

Acil olarak saçlarına müdahale etmeli, nemlendirici veya nemlendirici etkili saç maskesi kullanmalısın. İçeriğindeki provitamin B-5 ile saçın nem ihtiyacını karşılayan saç maskeleri, yorgun ve cansız saç tellerini nemlendirir. Onlara dolgun ve ışıltılı bir görünüm kazandırmak için hazırlanmıştır. İşlemden geçmiş veya saç boyanı korumak istiyorsan, saç maskesi idealdir. Bitkisel complex içeriği ile hazırlanmış saç maskeleri temel proteinler ve amino asitlerin yanı sıra sülfatsız saç bakım formülleri içerir. Kırılgan saçlara güç sağlarlar.

 

Saçlarını, mevsim geçişlerinin olumsuz etkisinden korumak için saç parfümleri, kremleri, altın şampuan gibi birçok bakım ürününü elinin altında tutmalısın.

 

Sana hangi ürünleri önerebilirim?

Saçın yapıtaşı olan keratin proteinini geri kazandırmak için son yıllarda kuaförlerde ve evde, keratin bakım ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü dış dünyanın şartları, kirli hava, eksik saç bakımı vs. sebeplerle ilerleyen yıllarda saçlar, sahip olduğu keratini kaybeder. Saçlar yıpranır, matlaşır ve dökülmeye başlar.

 

Keratin bakım ürünleri, yıpranmış saçların keratin eksiğini tamamlamak üzere üretilmiştir. Keratinle beslenen saçlar daha parlak, gür ve canlı bir görünüme kavuşur. Şampuan, krem, saç maskesi gibi keratin bazlı ürünlerle saçlarına hak ettiği ışıltıyı kazandırabilirsin. Keratin bakımı senin saçlarını 60-75 gün süresince bakımlı, canlı ve sağlıklı tutar. Sonrasında keratin bakımını bırakıp sadece devam şampuanıyla, bakım kürünün etkisini aylarca saçlarında taşıyabilirsin. Devam şampuanı sayesinde sağlıklı saçlarının ömrü uzar, aylarca kolay taranır ve kolayca şekillendirilir.

 

Saçlarında keratin bakımının etkisini uzun süre koruyabilmek ve onları sağlıklı, güçlü ve parlak tutmak için keratin sonrası şampuanı hemen dene!

Yorumunuzu bırakın
*
iyzico ile öde