Kaş Laminasyonu Hakkında Her Şey

“Gökyüzünden yıldızları toplayıp koysam avucuna, yine de gözlerindeki ışıltıyı yakalayamaz

Aşkın kanatlarına binip geldim buraya, kimse beni tutamaz…”

Romeo & Juliette

 

Laminasyonlar giderek daha popüler hale geliyor ve bunun iyi bir nedeni var! Şık ve kabarık lamine kaşlar, asi veya seyrek kaşlara sahip kişiler için mükemmel bir seçenektir. 

Bu makale, kaş laminasyonuyla ilgili her şey için ayrıntılı rehberin olmak içindir! Laminasyon nedir, nasıl çalışır, ne tür bir bakım sonrası bakım gerekir ve laminasyondan önce bilmek isteyebileceğin diğer her şeyi senin için hazırladık.

 

Laminasyon ne demek?

Laminasyon, daha dolgun kaşların yanılsaması için kaş tüylerinin düzleştirilmesini ve tek biçimli bir şekle kaldırılmasını içeren bir estetik yöntemidir. Ayrıca simetri oluşturmaya ve asi kaş tüylerini evcilleştirmeye de yardımcı olabilir. Permaya çok benzer, yani kaşları istenilen şekilde tutmak için bir solüsyon kullanıyor. Doğal bileşenli laminasyonlar, kullanıcıların gözünde daha değerlidir.

 

 

Kimler laminasyon yaptırmaya ihtiyaç duymaktadır?

Laminasyon ihtiyacı, bazı insanlar için idealdir.

Asi veya düzensiz kaşlara sahip olanlar, kaşlarını yumuşatmak veya dengelemek için laminasyon kullanabilirler. Kaş tüyleri aşağı doğru uzuyorsa, laminasyon kaşları kaldırır ve hatta düzeltebilir.

Seyrek tüylere sahip olanlar için, laminasyon daha dolgun kaşların yanılsamasını verebilir. Kaş tüylerinin laminasyonu, kaşların daha yoğun ve kabarık görünmesini sağlayabilir.

Microblading veya ombre kaşlarla ilgilenenler için, laminasyon (renk tonuyla birlikte) daha dolgun kaş görünümü elde etmene yardımcı olacak harika bir geçici alternatiftir. Ayrıca kalıcı makyaja ihtiyaç duyabileceğini düşünen ancak bunun yerine laminasyondan kurtulabilen gençler için de idealdir. Bu makalede, microblading alternatifi olarak laminasyonlar hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsin.

 

Farklı renk tonları var mıdır?

Laminasyonlarla renk tonları yapmayı seviyoruz ancak müşterilerin renk tonları için ideal adaylar olduğundan emin olmak istiyoruz. Daha önceki laminasyon deneyimlerinde renk tonu kullandıysan ve daha koyu kaşlara sahip olmaya alışkınsan, yeni renk tonu laminasyonunu geliştirebilir.


Laminasyonun yanındaki renk tonu, alışmadığın sürece genellikle çok koyu gelebilir veya bunaltıcı görünebilir. Genellikle ilk laminasyonunun yanında bir renk tonu önermiyoruz. Bir renk tonunun senin için uygun olup olmadığından emin değilsen, işlemden önce kaş uzmanınla görüşmelisin

Laminasyon çalışması nasıl yapılır?

Kaş uzmanı, şekil konusunda öncelikle sana danışmalıdır. Birlikte yapacağınız konuşma, kaş uzmanının senin için en iyi kaşları yaratmasına yardımcı olur.
Daha sonra kaş uzmanı, laminasyon işlemine başlayıp ve kaşlarına bir çözüm uygulayabilir.


Laminasyon tamamlandıktan sonra uzman, görüşmede tartışılan şekle göre kaşlarını ağdalar, düzeltir ve şekillendirir

 

Laminasyon bakımı sonrasında bu işlemin neticelerini korumak için neler yapmalısın?

  1. Yumuşak tutuşlu kaş jeli: Yumuşak tutma jeli, kaşlarının yerinde kalması için biraz yardıma ihtiyaç duyduğu laminasyondan sonraki ilk birkaç hafta için mükemmeldir.

 

  1. Güçlü tutuşlu kaş jeli: Daha sonraki haftalarda bakım için daha güçlü bir tutuş jeli gereklidir. Bu jeli, laminasyondan yaklaşık 3 hafta sonra veya yumuşak tutma jelinin işe yaramadığını fark ettiğinde kullanmalısın. 

 

  1. Bakım sonrası serum: Tıpkı perma gibi, laminasyonlar da kuruluğa neden olabilir ve tüylere nem uygulanması önemlidir. Kaşların sağlığını korumak için kaş laminasyonlarından sonra kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş bakım sonrası serumları kullanabilirsin

 

Laminasyon işlemi ne kadar süre dayanır?

Laminasyonlar uygun bakım sonrası yaklaşık 2 ay dayanır. Kaş tüylerinin yenilenme döngüsü tamamlanana kadar bakıma ihtiyaç duymaya devam ederler. Kaş tüylerine aşırı işlem yapmamak ve zarar vermemek için laminasyonlar arasında 3 ay beklemeni öneririz.  

 

Doğru laminasyon, günlük göz makyajına gerek bırakmayacak ölçüde vurucu bir etki yaratır. İşte, o doğru laminasyona sahip olmak için şimdi buraya tıkla!

Yorumunuzu bırakın
*
iyzico ile öde