Tuzsuz Şampuan, Saçlarının Rakipsiz Bakım Dostu

“Güzel saçların olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?...”

 

Saç bakımı, güzellik rutininin önemli bir parçasıdır ve sağlıklı, parlak saçlar için düzenli bakım gerekir. Bu açıdan tuzsuz şampuanlar, saçlarının doğal yapısını korur ve onarıcı özellikleriyle de öne çıkarlar.

 

Her insan, kullandığı saç bakım ürününün sağlığına yarar sağlamasına ve kullanım amacında maksimum verimlilik sunmasına yanında, çevreye zararsız olmasına da önem vermektedir. Her insan gibi sen de saçlarının sağlıklı olmasını, dökülme ve kepek gibi sorunları olmamasını ve parlaklığa sahip olmasını istersin.

 

Tuzsuz şampuan ve tuzlu şampuanlar arasındaki farklar nelerdir?

Saçların, eşsiz görünümünün bir parçası olmalı. Unutma, bu dünyada senden bir tane daha yok. Ama ne var ki yaşadığın dünya veya kişisel alışkanlıklar saçlarının kötü etkiliyor olabilir. Yani kirli havanın yanında senin diğer önceliklerin, saç bakımına yeterince önem vermemene sebep olabilir. Herkes için bu geçerli ve bu yüzden günümüzde, insan hayatına kalite getirecek tüm ürünlerin kullanımı teşvik edilmekte, ayrıca kullanıcılar da en çok kendi sağlıklarına değer katacak ürünlere ilgi göstermektedir.

 

Bu noktada hepimizin karşına tuzsuz şampuanlar çıkmaktadır. Geleneksel tuzlu şampuana oranla tuzsuz şampuan, saç sağlığı için çok daha olumlu görevler gerçekleştirmektedir.

 

Tuzsuz Şampuan 

İkisinin farkını kısaca beş maddede özetleyebilirim:

  • Tuz içeriği:Tuzsuz şampuanlar, içerdikleri tuz miktarı nedeniyle saçları kurutmaz ve saç tellerinin doğal yapısını korur. Tuzlu şampuanlar ise deniz tuzu veya himalaya tuzu içerir ve saçlara hacim kazandırır.
  • Hedeflenen etki: Tuzsuz şampuanlar, saçları onararak güçlendirirken, tuzlu şampuanlar hacim kazandırmayı hedefler. Tuzsuz şampuanlar saçların doğal yapısını korurken, tuzlu şampuanlar saçlara daha dolgun ve hacimli bir görünüm verir.
  • Uygun Saç tipleri: Tuzsuz şampuanlar, kırılgan ve yıpranmış saçlar için idealdir. Tuzlu şampuanlar ise ince ve düz saçlara sahip kişilere daha uygundur, ayrıca kıvırcık saçların şeklini belirginleştirmeye yardımcı olur.
  • Kullanım amacı: Tuzsuz şampuanlar saçların sağlık ve onarımına odaklanırken, tuzlu şampuanlar saçlara hacim ve şekil kazandırmayı amaçlar. Tuzsuz şampuanlar günlük kullanıma uygunken, tuzlu şampuanlar daha özel durumlarda tercih edilebilir.
  • İçerik: Tuzsuz şampuanlar, saçları nemlendiren ve besleyen doğal bileşenler içerirken, tuzlu şampuanlar deniz tuzu veya Himalaya tuzu gibi mineraller içerir.

 

Tuzsuz şampuan nedir, neden tercih etmelisin?

Tuzsuz şampuanlar, saçların doğal nem dengesini koruyarak saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olan özel saç bakım ürünleridir.

 

Tüm dünyada doğal ve sağlıklı bakım ürünlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Sağlıklı saç bakım ürünlerinin çeşitliliği, insanların alışveriş önceliklerine yön vermektedir. Sözünü ettiğim durumda tuzsuz şampuanlar da hak ettiği ilgiyi görmektedirler. Bu ilginin nedenleri var ve birkaçını maddeler halinde belirtebilirim:

  • Geleneksel şampuanlarda bulunan tuz (sodyum klorür), saçları kurutabilir ve yıpratabilir. Tuzsuz şampuanlar, saçların doğal yapısını koruyarak saçlarına nazik bir bakım sağlar.
  • Kimyasal katkılı şampuanların aksine tuzsuz şampuanlar saça zarar vermez. Piyasadaki şampuanların çoğunda köpük olması ve saçı yumuşatması için SLS (Sodyum lauril sülfat) veya SLES (sodyum lauret sülfat) gibi katkı maddeleri kullanılmaktadır. Kullanım sırasında belli olamasa da bu katkı maddeleri, bir süre sonra saçlara zarar vermeye başlar. Hava kirliliği dışında saçlardaki bakımsız ve cansız görünümün sebebi budur. Ayrıca kimyasal oldukları için, çevreye zararları da söz konusudur.
  • Ayrıca saça zararlı kimyasal içerikli şampuanların ilerleyen zamanlarda saç dökülmesi ve uçlarda kırıklar gibi zararlar meydana getirdiği ispatlanmıştır. Buna karşın tuzsuz şampuanlar, onarıcı bakım saç şampuanları olarak tercih edilmektedir. Çünkü tuzsuz şampuanlar saçların doğal yapısını korur ve güçlendirir, saç tellerindeki kırıkları ve yıpranmayı azaltır, derinlemesine nemlendirme özelliği sayesinde saçları yumuşak ve ipeksi yapar, doğal parlaklık kazandırır ve saçların canlı görünmesini sağlar, paraben ve sülfat içermez, böylece saçlarını zararlı kimyasallardan arındırır.

 

Neden onarıcı bakım saç şampuanı kullanılmalı?

Onarıcı bakım saç şampuanları, saçlarımızın güzellik ve sağlık açısından ihtiyacı olan desteği sağlar. Düzenli kullanımda saç tellerini onararak, saçların yenilenmesine ve uzun vadeli sağlık kazanmasına yardımcı olur. Saçlarımızı dış etkenlerin zararlı etkilerinden koruyarak, güçlü ve parlak görünmesini sağlar. Bunların yanında bizden yarına temiz bir dünya kalmasını istiyorsak, içeriğinde kimyasal bulunmayan tuzsuz şampuan kullanımı alternatifsiz bir seçenektir.

 

İçeriğinde doğaya zararlı kimyasal madde bulunmayan ama 24 adet doğal amino asit bileşenle güçlendirilmiş formülüyle hazırlanan altın şampuan, en çok tercih edilen tuzsuz şampuan olarak öne çıkmaktadır.

 

Sen de şampuan alışverişinde önceliklerini belirlerken saçına bakım sağlayan, çevreye zararı minimuma inmiş, saçının bakım ihtiyacını karşılayan tuzsuz şampuanı göz önüne almalısın.

Hem saçlarının bakımını hem de korumasını ileri seviyede tamamlamak için bizi ara ya da hemen buraya tıkla!

Yorumunuzu bırakın
*
iyzico ile öde