Blog archive

Mükemmel Cildi Arzulayanlara

“Aslında insanı en çok acıtan şey, hayal kırıkları değil; yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır...”

Fyodor Dostoyevski

 

Yüzünü her gün yıkıyorsun ve nemli tutuyorsun ama neden bir türlü o sivilcelerden kurtulamazsın? Cildin neden istediğinden daha çok korunma eğiliminde oluyor? Çeşitli cilt bakım ürünleriyle ilgili abartılı reklam bombardımanına tutulmak yeterince kötü, ayrıca haber akışında çeşitli ürünleri ve güzellik araçlarını öne çıkaran birçok güzellik etkileyicisini de görüyorsun. Pekiyi gerçekten temiz bir cilde sahip olmak için ne gerekiyor? Pürüzsüz bir cilt için ipuçları arıyorsan doğru yerdesin…

 

Temiz bir cilde sahip olmak gizli bir formül gerektirmez. Önemli olan, arzu ettiğin parlak cilde sahip olabilmen için günlük temizlik rutinine hangi cilt bakımı alışkanlıklarını ekleyeceğindir.

 

Piyasadaki cilt bakım ürünlerinin çokluğundan karşılık bulamamışsan, bunun yalnızca 5 adım sürdüğünü unutmamalısın. Gerçekten işe yarayan temiz bir cilt için ipuçlarını seninle paylaşıyoruz.

 

 

Peeling nasıl yapılır?

 

Peeling yapmanın öneminden daha önce bahsetmiştik. Daha temiz bir cilde sahip olmak istiyorsan bu önemli bir adımdır. Peeling, ölü cilt hücrelerini ve gözeneklerinizi tıkayabilecek kirleri temizler. Ölü cilt hücrelerinden ve kirinden arınmazsa, cildin doğal parlaklığı kaybedilir.

 

Cilt bakımı rutinine peeling eklemek istiyorsan, laktik asit ve alfa-hidroksi asitler içeren ürünleri arayabilirsin. Düzenli olarak peeling yaparsan erken cilt yaşlanmasını da önleyebilirsiniz.

 

Su içmek cilde faydalı mıdır?

 

Daha fazla su içmek sağlığına pek çok fayda sağlar. Ancak anlaşılan o ki, bu aynı zamanda temiz bir cildin ipuçlarından biri. Susuz kaldığında, farkı cildinde görebilirsin. Cildinin yüzeyi kuru, donuk ve pul pul görünmeye başlar.

 

Günde önerilen miktarda su aldığınızdan emin olun; ya da dışarısı çok sıcak olduğunda daha fazla. Vücudunu ve cildini nemli tutarak, cildindeki o güzel ışıltıyı koruyabilirsin. Cildine her zaman nemlendirici ürünler uygulayabilirsin ancak bu ürünler ne suyun ne de kendini içeriden nemli tutmanın yerini tutamaz.

 

Cilt koruma ürünlerini kullanmanın zararı olur mu?

 

Bir güzellik mağazasının cilt bakımı bölümüne göz atarken veya internette gezinirken bunalmak kolaydır. Piyasadaki ürün kategorilerinin her birine ihtiyacın olduğunu düşünüyorsun. Ancak gerçek şu ki, çok fazla ürün kullanmak cildini tahriş edebilir. Buna olumlu tarafından bakarsak, artık daha fazla ürüne para vermene gerek yok.

 

Cildin söz konusu olduğunda belirli bir rutini denemek istiyorsan, ona bağlı kalmalısın. Bir rutinden diğerine atlamaktan kaçınmalısın. Cildine kullandığın ürünlere uyum sağlaması için bir şans vermelisin ve geçmişte işinize yaradığını bildiğin ürünleri kullanmaya devam etmelisin.

 

İş gören ama sıradan ürün mü, yoksa kaliteli ve pahalı olan mı?

 

Her zaman üstün kaliteli cilt bakım ürünlerine yönelmek gerektiğini söylemeye gerek yok. İstediğin sonucu sağlayamıyorsa cildine çok fazla ürün kullanmanın bir anlamı yok. Bir cilt bakım markası veya serisinden diğerine atlama alışkanlığından kaçınmalısın. Cildin için en iyi sonucu vereceğini bildiğin markaları tercih etmelisin.

 

Bilinmeyen içeriklere veya formüllere sahip ürünler kullanırsan, cildinde kalıcı hasarlara yol açabilecek zararların oluşmasını tetikleyebilirsin. Ve bu olmasını isteyeceğin en son şey!

 

Kendi cildine özel bakım ürünlerini kullanmalısın

 

Açıkçası, temel amacın kendi cilt tipine uygun ürünleri seçmek olmalıdır. Bu, her zaman hatırlaman gereken temiz bir cildin için en iyi ipuçlarından biridir.

 

Her cilt bakım ürünü, belirli cilt tipleri (ve bu cilt tipleriyle ilgili sorunlar) için üretilmiş özel bileşenlerle formüle edilir. Bu nedenle hassas cilt tiplerinde sert bir cilt bakım formülü kullanmanın bir anlamı yoktur. Bu sadece cilde zarar verir.

 

Cilt tipine uygun cilt bakım ürünleri için online alışveriş yaparken daima ürün kategorilerini olarak kontrol etmelisin. Bu, cilt tipine ilişkin ürün seçeneklerini daraltmana yardımcı olur.

 

Mükemmel saçlar ve etkileyici bakışlar için harekete geç!

Leave your comment
*
iyzico ile öde